Odgovori političnih strank na vprašanja o odpravljanju prekarnosti v Sloveniji

S skupnimi močmi smo v Gibanju za dostojno delo in socialno družbo ter Sindikatu prekarcev na politične stranke, ki so oddale svoje kandidatne liste v vseh volilnih enotah (ne glede na to, da so bile nekatere stranke nato v posameznih volilnih enotah zavrnjene) naslovili vprašanja glede prekarnosti. Odgovore si lahko v celoti preberete v spodnjem tekstu. Obenem vprašanja jasno opredeljujejo prioritetna področja delovanja Sindikata prekarcev na zakonodajnem področju v prihodnjem obdobju. Izvoljene politične stranke bomo takoj po formiranju prihodnje vlade seznanili z njihovimi obljubami ter jih pozvali, da držijo svoje predvolilne obljube v prid prekarnim delavkam in delavcem.

Na naša vprašanja je odgovorilo 19 od 22 političnih strank. Odgovorov nismo prejeli le od Slovenske ljudske stranke, Liste Bojana Požarja in Stranke za zdravo družbo.

Odgovore v celoti si lahko preberete na tej povezavi.